اوریانا فالاچی و حلقه و ...

اوریانا فالاچی خبرنگار مشهور ایتالیایی و روایتگر مهم‌ترین جنگهای تاریخ معاصر که با بسیاری از رهبران بزرگ جهان نیز مصاحبه کرده بود، اگرچه از بسیاری از صحنه های خطرناک جنگی جان سالم به در برد سرانجام در سن 77 سالگی پس از 7 سال جدال با سرطان ، در شهر زادگاهش فلورانس در گذشت.

انقلاب باعث سقوط بسياری از اسطوره ها شد. فالاچی ها يکی از آنها بود. او که زمانی نمونه يک زن جسور چپ به شمار می رفت و جذابيت خود را به ميزان زيادی مديون اين چپگرايی بود بعدها که چپ جذابيت اش را از دست داد و ديگر بازاری نداشت به راست گراييد.

با اينهمه، تصوير بسياری از فالاچی شايد هنوز همان زن جسور دهه هفتادی باشد که در معيارهای آن زمان پيشرو محسوب می شد و سخت جذاب بود (و اين به او اعتماد به نفسی می داد که در عکس های همان دوره اش ديده می شود). ولی او هرگز يک روشنفکر نبود. تفکر او تفکر کليشه ها بود تا تفکر انتقادی.

2ng7xj5.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

و یک خبر خوب(؟) برای ((در حلقه رندان)) ی ها

شعب شعر طنز «در حلقه رندان» بعد از 7 ماه وقفه، از روز يكشنبه، دوم مهرماه، فعاليت خود را از سر مي‌گيرد.

برگزاري اين برنامه پس از نشست بهمن ماه سال گذشته دچار وقفه‌اي شد كه مسئولان دفتر طنز پس از 7 ماه با ايجاد تغييراتي در كيفيت و نحوه برگزاري، از اولين يكشنبه مهرماه دور جديد فعاليت‌هاي آن را از سر مي‌گيرند.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

به این رقابتهاى انتخاب برترين وبلاگها هم یک سری بزنید .هستند وبلاگ هایی که واقعا باید رای داد بهشون .مثال می زنم اما فقط برای این مثال می زنم که کلاس کاری بعضی وبلاگ ها واقعا بالاست و باید دیدشون :الپر/ زن نوشت/ نقطه ته خط / نیک آهنگ(یادداشت های یک تبعیدی عصبانی) و... که صد البته به تایید بنده نیازی ندارند مسلماْ.

/ 11 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دریا

راستی يه رستوران همون نزديکی‌ها هست که لازانياهاش حرف نداره!

دریا

من اينجا هستما! حواسم هم بهت هست! امروز هم می‌آپم!

دریا

هنوز نيومدی؟ پس کی برمی‌گردی؟! زود بيا ديگه!

دریا

من تو باغ فردوس بست می‌شينم تا بيای!

ژاندارک

نمی دونم چرا هروقت عکس فالاچی رو می بينم روحيه ی مبارزه طلبيم گل می کنه! برای سرکوبش مشت کوبيدن روی ميز روش خوبي بوده و حسابی جواب داده!

مانی

یه کتاب داره امه ب کودکی که زاده نشد. خوشم اومد از اون کتاب. عکسشو وقتی جلو خمینی نشسته اگه دیده باشید خیلی بامزه اس باچادر[نیشخند] فکر کن[چشمک]