ذات بی نياز

((و اگر هر درخت روی زمین قلم شود و آب هفت دریا به اضافه هفت دریای دیگر مرکب گردد، باز نگارش کلمات خدا ناتمام بماند که همانا خدا را اقتدار و حکمت( بی پایان) است.

خلقت و بعثت همه شما جز مثل یک تن واحد نیست که همانا خدا (به یک لحظه) شنوا و بینا (به احوال خلق بی نهایت ) است.

آیا ای رسول ندیدی که خدا شب را در روز و روز را در شب داخل کند و خورشید و ماه را مسخر ساخته که هر یک تا وقت معینی( و به نظم ثابت مخصوصی) گردش کنند؟و نمی دانید که خدا به هر چه از نیک و بد می کنید آگاه است.

این قدرت کامل بدین سبب است که خدای یکتا حق مطلق و آنچه به جز او به خدایی می خوانید همه باطل محض است و تنها خدا بلند مرتبه و بزرگوار است.

نمی بینی که چگونه کشتی به دریا به لطف و احسان خدا سیر می کند تا به شما بعضی آیات قدرتش را بنمایاند که همانا در این کار آیات عجایب حکمت های خدا البته بر هر شخص صبور در بلا و شکرگزار در نعمت پدیدار است.

و هرگاه که موجی مانند کوه ها آن ها را فراگیرد، در آن حال خدا را با عقیده پاک واخلاص کامل می خوانند و چون باز به ساحل نجاتشان رسانید بعضی بر قصد باقی مانند و آیات ما را انکار نمی کند جز آنکس که غدار و کافر است.

ای مردم از خدا بترسید و بیندیشید از آن روزی که نه هیچ پدری را به جای فرزند و نه هیچ فرزندی را به جای پدر پاداش و کیفر کنند البته وعده خدا حق و حتمی است پس زنهار شما را زندگانی دنیا فریب ندهد و از عقاب خدا شیطان به عفو و کرمش سخت مغرورتان نگرداند.

همانا علم ساعت نزد خداست و او باران را فرو بارد و او آنچه از نر و ماده و زشت و زیبا که در رحمهای آبستن است می داند و هیچکس نمی داند که فردا چه خواهد کرد و هیچکس نمی داند که به کدام سرزمین مرگش فرا می رسد. پس تنها خدا به همه چیز خلایق دانا و بر کلیه اسرار و دقایق عالم آگاه است.))

سوره لقمان آیه ۲۶ تا آخر

-----------------------------------------------------------------------------------

بعدتر نوشتم: برای جا به جایی مرزهای علم پزشکی هم که شده وقتی دوباره تونستم بشینم پای کامپیوتر و فهمیدم عنوان بیماریم چیه، علایم و عنوانشو خواهم آورد.

 

/ 5 نظر / 2 بازدید
پيتوک

ما هم حتی واسه جا به جايی مرزهای علم پزشکی هم که شده دعا ميکنيم زودتر سلامتتون رو بدست بیارین ... تمام و کمال

دريا

خوب شو ديگه!

دريا

تنگی نفست رو خوب می‌فهمم!!! نفس کشيدن واسه منم سخت شده! ديدی مسری بود و سرايت کرد؟!

ارسلان

سلام ٬ مثل اينکه جريان بيماری شما خيلی جديه ؟ و بيماری ساده ای نيست ؟ نميدونم اما يواش يواش دارم به صورت جدی نگران سلامتيت ميشم ٬ اميدوارم هر چه زود تر سلامتيت رو به دست بياری و دوباره شروع کنی به نوشتن و من نوشته های قشنگت رو بخونم ٬ برات آرزوی سلامت و عافيت ميکنم

حميد

سلام teatime اگر چه کوتاه زمانیست ولی میتواند باحضور شما پربار باشد! teatime تنها وقت نوشیدن یک چای نیست که درنگی است برای گفتن و شنیدن teatime یعنی: خاطرات یک دوست... قصه های یک همسفر... غصه های یک همکار... تجربیات یک پیشکسوت... و شاید درد دلهای یک دریانورد... teatime قطره ای مجازی از اقیانوس بیکران اینترنت و مجال گفتگوی دریانوردا نیست که نه تنها دل که هستی خود را به دریا زده اند!! وبلاگ جالبی داری. به من سر بزن و چنانچه باتبادل لینک موافقی خبرم کن. منو با عنوان: "نوشیدن یه چای داغ!" لینک کن و بگو دوست داری با چه عنوانی لینک بشی؟