نفس کشیدن

از اثر و موثر و تاثیر و طبقه‌بندی انواع اثر بخشی چرا بنویسم، ترجیحم بر نوشتن تحت تاثیر یک اثر است که همین الساعه بر من مشغول عمل کردن است. مدتی است رها شدم از چارچوب تحصیل و این رهایی بعد از نوزده سال، شوک  ناشی از خلا و به تبع آن سردرگمی و تعلیق خاص خود را دارد، این‌ها چه ربطی به موضوع داشت؟ آها، این پرش افکار هم از آفت‌های دیگر این دوره است. این روزها فاصله‌ی عظیمی است، بین دغدغه‌های من با آن‌چه باید دغدغه‌ام باشد، با وجود تلاشی که برای ایجاد انگیزه‌ی  بایدها می‌کنم، به تلنگری پر در می‌آو‌رم برای نبایدهایی که هرگز نفهمیدم چرا نبایدها جلوه می‌کنند وقتی این‌قدر جذابند... این کشیدن دندان عقل و خانه‌نشینی هم اثرپذیری آدم را بیشتر می‌کند به گمانم. سن و سال هرگز پاگیرم نبوده اما رد پایش دیگر کم کم دارد خودنمایی می‌کند، پایبندی به اصول خودم محکم‌تر شده و کله‌شقیم بیشتر، چشمهایم ضعیف‌تر. نگاهم عمیق‌تر، دلم سخت‌گیرتر،  با همه افت و خیزهای ذهنی این مدت من، تو هر روز بر فرازتر. خاطرات دارند کم کم بیشتر می‌شوند و به قول میرزا در بند خاطرات ماندن برای ده سال آخر عمر است، ما که هنوز مشغول خاطره‌سازی هستیم. اثرات از جنس‌های مختلفی می‌توانند باشند، مجازی‌هایش اما، اندکند به تعداد انگشت‌های اشاره یک دست.

 

 

 

/ 9 نظر / 9 بازدید
سبکسر

زماني زني را مي شناختم كه پيوسته به مردش مي گفت: "تو تمام خاطرات ما را از ياد برده اي. زندگي روزمره حافظه تو را تسطيع كرده است. تو قدرت تخيلت را به قدرت تامين آينده تبديل كرده اي. تو مرا حذف كرده اي حذف..." و مرد صبورانه و مهربان جواب مي داد: "نه... به خدا نه... من با خود تو زندگي مي كنم نه با خاطرات تو. من تو را به عينه همين طور كه روبه روي من ايستاده اي، يا ظرف مي شويي يا سيب زميني پوست مي كني يا لباس تازه ات را اندازه مي كني عاشقم نه آن طور كه آن وقتها بودي. من تو را عاشقم نه خاطراتت را و تو چون مرا دوست نداري به آن يك مشت خاطره سنگواره‌هاي تكه تكه آويخته اي."

S.am

منزل نو مبارک! اثر بذاره ایشالا!

سخت‌گیر

به سعیده: بر؟

S.am

لااقل نوشتن

دانیال

داغ دلم رو تازه نکن خواااااااااهر [ناراحت]

خپونی

کی این دندون عقلات تموم میشه؟

بی نقاب

پریشان می زند کلامت اندکی. شاید بی حس کننده که می زده دکترک، کمی بیشتر زده! اما بی حس کننده معمولا سخت گیری را کم می کند و راه سهل گیری را باز. خدایت رحم کند. من دو تا عقل داشتم (دندون) که هر دو به دردسر کشیده شدند. نگاه عمیق را دوست داشتم ولی. این بایدها و نبایدها، ولی، دغدغه همیشه بشر بوده است. سهل بگیر.

دانیال

سفیت برفی و ... هفت کوتوله [نیشخند]

دانیال

انسان تا وقتی مظلوم است که فلسطینی باشد ... البته عرافی ها هم از زمان جنگ امریکا به بعد جز مظلومین به حساب می ایند اما قبل از آن نه ... [سبز]