تأثيرگذارترين‌ها

راستش در این چند سالی که کمابیش زندگی کردم ، طی تجربیات کمابیش‌ترم به این نتیجه که البته خیلی‌ها رسیدند( فیلم باترفلای افکت)،رسیدم که در این جهان ،همه چیز بر همه چیز تاثیر گذار است. از رنگ چشم پرستاری که اولین کسی است که ما را در آغوش می کشد تا ...؟ براستی این تا وجود دارد ؟ یعنی میشود گفت تاثیر رنگ چشم پرستار کمترین است و برای قرینه بیشترین را گذاشت کنار آن؟

این مقدمه که مسلماْ کافی نیست اما اینکه بخوام نام ببرم ، قدری دسته بندی نیاز دارد اینگونه ریشه یابی سریعتر خواهد بود قطعاْ. اما چون اساس ریز بینی و نکته سنجی برای پاسخ به اینگونه سوالات نه تنها وسواس برانگیز است که مفید هم نیست،لذا من بدون سخت گیری می نویسم.

شروع هدف‌مندی و بروز درونیات هر کودکی درون خانواده است و من به شدت متاثرم از فضای علم دوستی پدر و هنرمندی مادر.

چند سالی است که حافظ هم هر روز اندیشه ای در من متولد می کند اینکه تاثیر داشته یا نه؟، خب حتماْ، نتیجه اما نمیدونم.

اینکه من می نویسم اینجا یا جای دیگه چیز خاصی نیست اما تاثیر که نه دقیقاْ انگیزش اولینش پس از آشنایی با شاملو بود و اخوان و سهراب و ... انگیزش عرض کردم و گمونم فقط انگیزش.

 استاد عزیز و محترمی که از دوره دبیرستان می شناسموشون علائق من رو به طرز فکورانه‌ای جهت دادند ، ایشون دکتر علی فلاح هستند راستش من گیر که می کنم و از رشته‌ام زده، یک سر  به ایشون می زنم  و به جد نو می‌شم.

دوستان و تاثیر اون‌ها غیر قابل انکارست، اما من کمتر تاثیر می گیرم و بیشتر موثرم ،جز یکی دو مورد که با تضمینی از دکتر شریعتی یکی بیشترین عدد ممکن است دو را برای وزن کلام آوردم و نیست. اینکه من تحصیلاتم رو در سطح بالاتری ادامه دادم و حتی اینکه به جای گیر دادن به در گنجه و درز دیوار و سختگیری کمی زندگی رو قشنگ می بینم بی شک تاثیر دوستی‌ست که روند دوستی مون با همه نشیب و فرازهاش، چهارسال از بهترین روزهامو رقم زده. ازش ممنونم و امیدوارم چون همیشه موفق باشه.

کتاب‌ها همیشه موثرند مخصوصاْ اگر معرفی کننده اونها هدف نجات از ساحل و غرق کردنت رو داشته باشه ،از سیاوشون  بسیار ممنونم که من رو دعوت کرد به تفکر راجع به تاثیرگذارترین‌ها!

در بازی یلدا کسی رو دعوت نکردم اما حالا می خوام

دریا و زیبینوس

رو دعوت کنم به  نوشتن از تاثیرگذارترین‌ها.

/ 13 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رويا

با آقای احمدی موافقم سليس و روان بودن کلام ؛ تاثيرگذارتر است

سخت گير

به دريا: مگه من گفتم می خوام بشناسمت؟ در ضمن اين يک دعوته می تونی ردش کنی.

سخت گير

امانتی که به نه چرخ در نمی‌گنجد اصلاحی در کار نيست گفته باشم!

دريا

به سخت‌گير: می‌دونی که من اصولاْ دعوت کسی رو رد نمی‌کنم! درضمن منظورم از «مگه من رو نمی‌شناسي» اين نبود که بيا من رو بشناس، آی کيو جان!

آتش

Jdog

سخت گير

من به علت اينکه کسی اينجا رو با فشن شو اشتباه گرفته و مدام لباس عوض می کنه ،کمی اينجا رو تميز کردم و يک کم هم می خوام از تميز بودنش مراقبت کنم، پيشاپيش ببخشيد .نوشتن اينجا برای من مهمه و همين. اما گاهی جلوی گلاب به روتون رو از هر جا که بگيری منفعتهُ اينو برای اون قشنگی گفتم که پور هم بش گفته بودم قبلاْ