شعور اجتماعی

از آنجایی که گویا من سخت گیرم ممکنه واقعاْ سخت گیریم باعث شده باشه که این مساله شعور اجتماعی روی مغزم ماراتن میره .

لذا در جهت بهینه کردن کاربری وبلاگ لااقل برای خودم لازم دونستم

 این مساله رو به شور بذارم شایان ذکر است نظر شما ممنکه منو از سخت گیری خودم آگاه کنه.

حال شرح موقعیت:

شما به هر دلیلی گوشی مبارک رو silent کردید و پس از اندی (اندکی! ) تشریف می برید تا یه سرکی به گوشیتون بزنید و با چند Missed calls و شاید sms که یک بنده خدا طی ناموفق بودن تماسش فرستاده مواجه می شید

یا

شما به هر دلیلی نمی تونید به تماسی پاسخ بدید و پدیده reject صورت می گیره و در پی آن مجدداْ sms آن بنده خدای طفلک سخت گیر ترور شخصیت شده در اثر نحوه برخورد شما!

و در هر دو مورد شما پاسخی از نوع پیام کوتاه یا تماس نمی دهید.

حالا

من سخت گیرم یا این شخص شخیص آداب اجتماعی رو رعایت نمیکنه؟ واقعاْ باید جور خاصی فکر کنی یا خیلی مهم باشی تا اینگونه عمل کنی؟ یا اساساْ برخی برداشت ها شخصیه ؟ یعنی لزومی نداره خودتو نگران کنی که باهات کاری داشتند که تماس گرفتند؟ من سوال اساسیم اینه که این انتظارات بر اساس ماهیت سخت گیر من شکل گرفته یا انتظارات معمول پس از تماس و پیام اینگونه است؟

فکر کردم لازم باشه ذکر کنم که فرض آن است که بدون سابقه کدورت و ...و بدون خاص بودن . این تعامل اجتماعی مطرح شده است.

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سخت گير

منظور از سخت گيری در اينجا قضاوت من راجع به شعور اجتماعی شخصی بود که راجع به دو موقعيت از تعامل با ايشون صحبت کردم.

پيتوک

۱- پست قبلی قشنگ بود ! . ترجيح دادم فقط خوانندش باشم .

پيتوک

۲- بعضی اوقات چون طيف گسترده ای از آدمها بعضی مسائل براشون کم اهميت شده و گاه بيش از اون چه که بايد ساده ميگرن و يا شايد حتی نسبت بهش بی خيالن ؛ آدم رو توهم سخت گير شدن فرا ميگيره ... در اين موردی که سناريوش رو ترسيم کردين من فکر نميکنم سخت گيری شما منشا اثر شده باشه ... ولی گاهی چيزهايی که برای ما مهمن به همون اندازه برای ديگری مهم نيستن . اينجور موقعها اگه بتونيم کمی خودمون رو بذاريم جای اون طرف ديگه خيلی برخوردش برامون سخت نخواهد بود ... در اين مورد من احساس ميکنم مشکل سخت گيری شما نيست . يا مشکلی نيست و يا مشکل از زيادی سهل گيری يا بی خيالی ديگری است ... اينا همه در صورتی درسته که تمام اتفاق همين باشه که خونديم و اين موضوع صورتی نباشه برای باطنی که ازش بی خبريم !

آتش

دیروز گم شده بودم، از اولی که خواستم سوال کنم فکر کرد گدا هستمو بهم گوش نداد، برای خانم و آقای دوم انقدر اهمیت نداشتم که یه لحظه بایستند، سه تا دختر دبیرستانی به خیال اینکه من نمی فهمم ، موضوعی برای خنده پیدا کرده بودند! اما خانم بعدی نقششو از کیفش بیرون آوردو..... با همه سخت گیر نبودنم وقتی رسیدم خونه گریم گرفت! بعد یکم فکر کردمو آروم شدم! تو که شیوه فکر کردن منو می دونی یکم اونجوری فکر کن!

دريا

نمی‌گم بهت سخت نگير چون می‌دونم در اين مورد سخت‌گيری‌ای در کار نبوده! بی‌خيال بيا روی خطوط موازی تخيل کنيم!

دريا

به نظر من اصلا اين اتفاق نيازی به تعطيل کردن یک پست و ادامه دادن شور نداشت!!!!!!!!!!! زود آپ کن و اين بحث واضح رو ختم کن!

سخت گير

خشانت چرا؟ آروومم ميشه شور کرد.

پیتوک

به نظر ميآد اين پست قراره اونقدر بمونه و در موردش شور شه که خود طرف بيآد و ببينه و صريحا بگه : من اشتباه کردم و اين هيچ ربطی به سخت گيری تو نداره ... فقط خدا کنه زودتر بيآد

back from hell

سلام. چرا نظرات آخرين پستت غير فعاله؟ يه بار ما اومديم نظر بديم ها.